International DanceSport Federation
Competition Listing
 
Date & Location: 19.06.10  -   Sudak
Competition: IDSF Youth  Latin
  
Organizer:DSF of Ukraine
Master of Ceremony:     -  
Chairman: Petru Gozun - Moldavia
Scrutineer(s): Maxim Sergeev - Russia
 
Adjudicators: Bulat Bakenov - Kazakhstan
  Katerina Baluchova - Slovakia
  Gianni D'Oria - Italy
  Ilya Danilov - Russia
  Colin James - England
  Nenad Jeftic - Serbia
  Ivane Kandelaki - Georgia
  Oleg Petrovsky - Ukraine
  Sergejs Sinkins - Latvia
  Volodymyr Smirnov - Poland
  Artur Varnacov - Moldavia
  Virginijus Visockas - Lithuania
  Miriam Zwijsen-Bakke - Netherlands
 
List of Couples
PlaceNo.NameCountry
1. 32 Evgeny Kuzin / Elina Popova Russia 
2. 63 Daniil Shcherbaniuk / Megi Bakradze Russia 
3. 15 Roman Gerbey / Anna Poberezhnik Ukraine 
4. 39 Nikolay Mikadze / Alena Parkhomenko Russia 
5. 51 Cristian Radvan / Tatiana Seliverstova Moldova 
6. 41 David Mkhitarian / Galina Mkhitarian Ukraine 
7. 24 Dmitry Evtushenko / Alena Dudka Ukraine 
8. 64 Valeriu Ursache / Tatiana Sceghiriova Moldova 
9. 46 Dmitry Palchenkov / Daria Chentsova Ukraine 
10. 28 Nikita Kliuchko / Maria Krivko Ukraine 
11. 1 Abylaikhan Akkubekov / Veronika Popova Kazakhstan 
12. 40 Denis Mironov / Elena Malianova Russia 
13. 54 Alexandr Savchenko / Anna Cherney Ukraine 
14. 6 Sergey Anurichev / Ekaterina Bykova Russia 
15. 14 Igor Gutan / Diana Maidanic Moldova 
16. 21 Andrey Doskoch / Julia Zhuk Ukraine 
17. 2 Tigran Akinian / Alexandra Shapovalenko Russia 
18. 3 Kirill Alexandrov / Irina Bystrova Russia 
19. 61 Alexandr Chzhen / Ekaterina Sokolova Russia 
20. 27 Vladimir Kasilov / Yaroslava Tkach Ukraine 
21. 9 Egor Bely / Irina Vlasova Ukraine 
22. 29 Alexandr Kovtun / Victoria Pereverzeva Ukraine 
23. 65 Alexey Chebotar / Anastasia Rozhenko Russia 
24. 19 Umar Diallo / Kristina Tsybizova Ukraine 
25. 17 Nikolay Griban / Katerina Khudiakova Ukraine 
26. 20 Alexandr Dobrovolsky / Julia Chernysh Ukraine 
27. 12 Denis Vlasov / Victoria Chernykh Ukraine 
28. 13 Shtefan Grigorash / Irina Carliuga Moldova 
29. 50 Dmitry Porkuyanov / Anna Sivakova Russia 
30. 52 Sergey Radin / Maria Diachenko Ukraine 
31. 55 Vitaly Safronov / Veronika Neliubina Russia 
32. 35 Evgeniy Lisogor / Karina Babkova Ukraine 
33. 47 Alexandr Petrov / Yana Gaevskaya Ukraine 
34. 56 Stanislav Badanov / Elena Kovalenko Ukraine 
35. 10 Sergey Artemenko / Daria Giriushta Ukraine 
36. 66 Kiril Pogursky / Kristina Gorina Ukraine 
Compiled by ProDance V3.1 licenced for Russia (DSFR+IPDSC)