International DanceSport Federation
Competition Listing
 
Date & Location: 20.06.10  -   Sudak
Competition: IDSF Youth  Standard
  
Organizer:DSF of Ukraine
Master of Ceremony:     -  
Chairman: Petru Gozun - Moldavia
Scrutineer(s): Maxim Sergeev - Russia
 
Adjudicators: Bulat Bakenov - Kazakhstan
  Marek Chojnacki - Poland
  Svetlana Gozun - Moldavia
  Virgil Grigore - Romania
  Rade Janjic - Croatia
  Mario Koncevskis - Latvia
  Vladimir Krivosheev - Russia
  Galyna Lidovska - Ukraine
  Gevorg Markosyan - Armenia
  Fredi Novak - Slovenia
  Lasse Odegaard - Norway
  Eric Sourdeau - France
  Daniele Tondon - Italy
 
List of Couples
PlaceNo.NameCountry
1. 32 Cristian Radvan / Tatiana Seliverstova Moldova 
2. 44 Valeriu Ursache / Tatiana Sceghiriova Moldova 
3. 37 Karlis Treijs / Veronika Dedyaeva Latvia 
4. 11 Roman Gerbey / Anna Poberezhnik Ukraine 
5. 26 Nikolay Mikadze / Alena Parkhomenko Russia 
6. 17 Vladimir Kasilov / Yaroslava Tkach Ukraine 
7.- 8. 4 Sergey Anurichev / Ekaterina Bykova Russia 
7.- 8. 18 Nikita Kliuchko / Maria Krivko Ukraine 
9. 34 Alexandr Savchenko / Anna Cherney Ukraine 
10. 10 Igor Gutan / Diana Maidanic Moldova 
11. 45 Alexey Chebotar / Anastasia Rozhenko Russia 
12. 9 Shtefan Grigorash / Irina Carliuga Moldova 
13. 43 Alexandr Chzhen / Ekaterina Sokolova Russia 
14. 8 Denis Vlasov / Victoria Chernykh Ukraine 
15. 36 Dmitry Sukhorukov / Valeria Sushko Ukraine 
16. 1 Kirill Alexandrov / Irina Bystrova Russia 
17. 39 Maxim Ukhin / Maria Gromova Ukraine 
18. 22 Evgeniy Lisogor / Karina Babkova Ukraine 
19. 31 Dmitry Porkuyanov / Anna Sivakova Russia 
20.- 21. 12 Nikolay Griban / Katerina Khudiakova Ukraine 
20.- 21. 13 Alexandr Gusarevich / Kristina Martirosova Ukraine 
22. 30 Alexandr Petrov / Yana Gaevskaya Ukraine 
23. 35 Vitaly Safronov / Veronika Neliubina Russia 
24. 33 Sergey Radin / Maria Diachenko Ukraine 
25. 14 Alexandr Dobrovolsky / Julia Chernysh Ukraine 
26. 46 Kiril Pogursky / Kristina Gorina Ukraine 
Compiled by ProDance V3.1 licenced for Russia (DSFR+IPDSC)