4th uro Championships
On 17.12.2005 in Luxembourg.Sen.I Standard
Final result | |||||||
Rank | Couple | Club/Country | |||||
Final | |||||||
1. | Slawek Lukawczyk / Edna Klein (137) | Belgium | |||||
2. | Vladimir Shcherbakov / Natalya Ovcharenko (122) | Russian Federation | |||||
3. | Michael Ruhl / Michaela Ruhl (120) | Germany | |||||
4. | Heinz-Josef Bickers / Aurelia Bickers (108) | Germany | |||||
5. | Rene Ewals / Ymke Lemmens (151) | Netherlands | |||||
6. | Stefan Kolip / Inge Kolip (121) | Germany | |||||
3rd round | |||||||
7. | Eric Voorn / Charlotte Voorn (127) | Netherlands | |||||
8. | Wolfgang Lauer / Michaela Rothlaender (124) | Germany | |||||
9. | Jens Neumann / Anke Gillner (109) | Germany | |||||
10.-11. | Jürgen Stein / Karin Streckeisen (112) | Switzerland | |||||
10.-11. | Fred Lavin / Annette Lavin (145) | Germany | |||||
12. | Bert Egelmeers / Marion Egelmeers (110) | Netherlands | |||||
2nd round | |||||||
13. | Uwe Timrott / Katja Wiedmaier (129) | Germany | |||||
14. | Michael Gross / Angelika Gross (138) | Germany | |||||
15. | Jürgen Claus / Birgit Helena Claus (126) | Germany | |||||
16. | Wenzel Tinnis / Galina Tinnis (133) | Germany | |||||
17. | Pascal Bey / Mercedes Bey (149) | France | |||||
18.-20. | Stephan Beth / Hélène Barbier (117) | France | |||||
18.-20. | Norbert Jäger / Christine Jäger-Eberhardt (118) | Germany | |||||
18.-20. | Richard Bruurmijn / Claudia Bruurmijn (134) | Netherlands | |||||
21. | Marcel Bulten / Lydia Spijkerboer-Bulten (119) | Netherlands | |||||
22. | Ronny Romijn / Anne Romijn (142) | Netherlands | |||||
23. | Frans Sey / Boukje Sey (130) | Netherlands | |||||
24. | Franz-Peter Schwindling / Cornelia Schwindling (102) | Germany | |||||
Redance | |||||||
25. | Stefan Ramacher / Yvonne Ramacher (106) | Germany | |||||
26. | Georg Mertens / Mariele Wedam (115) | Germany | |||||
27. | Jean-Hugues Henneghien / Eun-Sook Scherf (148) | Belgium | |||||
28.-29. | Dominique Munsch / Nathalie Munsch (101) | France | |||||
28.-29. | Paul Vandenrul / Nini Kuypers (146) | Belgium | |||||
30. | Oliver Schaich / Monika Rothenfußer (132) | Germany | |||||
31. | Klaus Meng / Gabriele Kunau (113) | Germany | |||||
32. | GUSATTO Delio - BINEAU Isabelle (150) | ||||||
33.-34. | Manfred Haerer / Brigit Haerer (128) | Germany | |||||
33.-34. | Wim Van de Perre / Anja Huyghe (147) | Belgium | |||||
35.-36. | Ruud Houben / Chris Rosseau (114) | Belgium | |||||
35.-36. | Jürgen Grosse / Grosse Beate (152) | ||||||
37. | Sven Moritz / Tamara Brands (140) | Germany | |||||
38. | Alain Saint-Requier / Corinne Saint-Requier (104) | France | |||||
39. | Andreas Krönchen / Annegrete Krönchen (111) | Germany |
Adjudicators |
Karl Breuer (Germany), Annamaria Somkuti (Hungary), Brian Torner (Canada), Branko Bohak (Slovenia), Greg Smith (Netherlands), Igor Jagersky (Slovakia), Monique De Maesschalck (Belgium), Ferenc Polai (Austria), Marc Barbieri (France), Goran Nordin (England), Daniele Delpriori (Italy) |
Organization |
Cmp: Hubert De Maesschalck (Belgium), Chm: Belgium (Belgium) |
This list was generated by TopTurnier for Windows V6.2.