5th uro-Championships
On 16.12.2006 in Coque, Luxembourg.Adults Latin
Table of results | |||||||||||||||
No. of participants: 35 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 1 | 2 | 5 | 6 | 7 | 11 | 13 | 14 | 16 | 19 | 23 | 25 | 26 | 27 | 28 |
A) Ralf Lepehne B) Guy Rosen C) Julia Almeida D) Annamaria Somkuti E) Monique De Maesschalck F) Anastasia Maksimova G) Beate Pauritsch H) Franciszek Witos J) Branko Bohak K) Igor Jagersky L) Charles Flood |
4 1 0 0 0 0 0 1 0 0 4 |
0 2 3 4 0 0 0 0 0 0 2 |
0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 0 |
5 1 1 3 0 2 0 5 0 0 0 |
0 1 0 0 0 0 1 0 0 0 0 |
3 5 3 5 5 3 2 1 1 3 3 |
0 0 2 1 0 1 0 1 0 1 0 |
4 5 5 5 5 4 4 5 5 4 5 |
4 5 3 5 5 5 4 5 5 3 2 |
4 5 5 5 5 5 5 5 5 5 3 |
4 4 0 2 1 3 3 0 0 1 4 |
0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 |
5 5 5 4 5 5 5 4 5 4 3 |
1 5 5 5 5 4 5 4 5 4 5 |
0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 2 |
Result of 1st round | 10 | 11 | 2 | 17 | 2 | 34 | 6 | 51 | 46 | 52 | 22 | 1 | 50 | 48 | 3 |
Qualified for redance | X | X | X | X | X | X | X | X | X | ||||||
A) Ralf Lepehne B) Guy Rosen C) Julia Almeida D) Annamaria Somkuti E) Monique De Maesschalck F) Anastasia Maksimova G) Beate Pauritsch H) Franciszek Witos J) Branko Bohak K) Igor Jagersky L) Charles Flood |
5 0 1 0 0 1 0 2 1 0 1 |
0 1 4 0 0 0 0 1 0 1 1 |
0 0 0 0 0 0 3 0 0 0 3 |
5 5 2 5 4 5 1 5 5 3 2 |
0 0 0 0 0 0 0 2 0 0 0 |
0 0 0 0 0 0 2 0 0 1 1 |
4 5 2 4 5 5 1 5 5 0 2 |
0 0 1 0 0 0 0 0 0 1 1 |
0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 |
||||||
Result of redance | 11 | 8 | 6 | 42 | 2 | 4 | 38 | 3 | 1 | ||||||
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | X | |||||||
A) Ralf Lepehne B) Guy Rosen C) Julia Almeida D) Annamaria Somkuti E) Monique De Maesschalck F) Anastasia Maksimova G) Beate Pauritsch H) Franciszek Witos J) Branko Bohak K) Igor Jagersky L) Charles Flood |
2 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 |
0 0 0 0 3 1 1 0 0 0 3 |
3 5 5 5 4 3 2 5 5 3 2 |
5 5 1 4 4 5 0 4 5 4 1 |
3 5 5 5 0 4 2 5 3 5 0 |
1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 4 |
5 4 1 4 4 5 4 1 4 2 1 |
3 5 2 5 5 5 5 5 1 2 4 |
|||||||
Result of 2nd round | 3 | 8 | 42 | 38 | 37 | 6 | 35 | 42 | |||||||
Qualified for 3rd round | X | X | X | X | X | ||||||||||
A) Ralf Lepehne B) Guy Rosen C) Julia Almeida D) Annamaria Somkuti E) Monique De Maesschalck F) Anastasia Maksimova G) Beate Pauritsch H) Franciszek Witos J) Branko Bohak K) Igor Jagersky L) Charles Flood |
0 4 2 2 3 0 3 2 5 3 0 |
4 0 0 0 2 1 0 0 3 0 0 |
2 4 4 5 0 3 1 5 0 4 0 |
5 0 0 0 0 0 1 0 0 0 2 |
0 2 0 2 5 5 4 1 0 0 4 |
||||||||||
Result of 3rd round | 24 | 10 | 28 | 8 | 23 | ||||||||||
Qualified for final | X | ||||||||||||||
Result of final | 30,0 | ||||||||||||||
Start number | 1 | 2 | 5 | 6 | 7 | 11 | 13 | 14 | 16 | 19 | 23 | 25 | 26 | 27 | 28 |
Place from Place to |
27 |
28 |
29 |
22 24 |
34 |
19 |
30 |
7 |
10 |
6 |
20 |
31 33 |
12 |
8 |
35 |
Table of results | |||||||||||||||
No. of participants: 35 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 29 | 31 | 33 | 36 | 43 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 52 | 53 | 54 | 55 |
A) Ralf Lepehne B) Guy Rosen C) Julia Almeida D) Annamaria Somkuti E) Monique De Maesschalck F) Anastasia Maksimova G) Beate Pauritsch H) Franciszek Witos J) Branko Bohak K) Igor Jagersky L) Charles Flood |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
5 3 2 0 5 2 5 2 5 4 5 |
2 5 5 5 5 3 5 4 5 5 5 |
4 5 5 5 5 5 2 5 5 5 5 |
0 0 0 1 0 0 0 1 0 0 2 |
2 2 3 3 5 1 4 3 5 3 0 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 4 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
5 5 4 5 5 5 5 5 5 5 4 |
5 5 4 3 5 5 5 5 5 5 2 |
3 2 4 1 2 3 0 4 0 1 3 |
1 0 0 0 2 1 3 1 0 5 3 |
1 0 0 0 0 2 2 0 0 3 1 |
Result of 1st round | 0 | 38 | 49 | 51 | 4 | 31 | 1 | 54 | 55 | 0 | 53 | 49 | 23 | 16 | 9 |
Qualified for redance | X | X | X | X | X | X | X | ||||||||
A) Ralf Lepehne B) Guy Rosen C) Julia Almeida D) Annamaria Somkuti E) Monique De Maesschalck F) Anastasia Maksimova G) Beate Pauritsch H) Franciszek Witos J) Branko Bohak K) Igor Jagersky L) Charles Flood |
0 0 1 0 1 2 3 2 5 0 2 |
0 0 0 2 0 0 0 0 0 0 1 |
0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 2 |
5 5 5 1 5 4 3 1 0 5 3 |
5 5 5 5 5 5 3 5 4 5 5 |
2 1 1 5 5 0 5 2 0 5 1 |
0 5 3 3 0 1 5 1 5 5 2 |
||||||||
Result of redance | 16 | 3 | 3 | 37 | 52 | 27 | 30 | ||||||||
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | ||||
A) Ralf Lepehne B) Guy Rosen C) Julia Almeida D) Annamaria Somkuti E) Monique De Maesschalck F) Anastasia Maksimova G) Beate Pauritsch H) Franciszek Witos J) Branko Bohak K) Igor Jagersky L) Charles Flood |
5 5 1 2 4 0 3 0 4 5 5 |
3 5 4 5 4 1 4 1 1 1 5 |
1 4 5 2 3 5 4 4 5 4 5 |
0 0 1 5 3 0 2 2 1 2 5 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
4 5 5 4 5 4 4 5 5 5 4 |
1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 |
4 5 5 5 5 5 5 5 5 5 1 |
1 1 1 0 5 1 5 5 5 5 2 |
3 0 1 0 1 1 2 1 0 1 3 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 |
||||
Result of 2nd round | 34 | 34 | 42 | 21 | 55 | 50 | 3 | 50 | 31 | 13 | 3 | ||||
Qualified for 3rd round | X | X | X | X | X | X | |||||||||
A) Ralf Lepehne B) Guy Rosen C) Julia Almeida D) Annamaria Somkuti E) Monique De Maesschalck F) Anastasia Maksimova G) Beate Pauritsch H) Franciszek Witos J) Branko Bohak K) Igor Jagersky L) Charles Flood |
2 0 0 3 0 0 0 0 0 0 0 |
0 3 1 4 0 0 0 0 0 2 4 |
4 0 5 2 0 5 1 5 2 3 5 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
3 3 3 2 5 2 5 5 5 5 4 |
1 4 5 0 5 3 5 5 5 5 1 |
|||||||||
Result of 3rd round | 5 | 14 | 32 | 55 | 42 | 39 | |||||||||
Qualified for final | X | X | X | X | |||||||||||
Result of final | 23,0 | 5,0 | 16,0 | 11,0 | |||||||||||
Start number | 29 | 31 | 33 | 36 | 43 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 52 | 53 | 54 | 55 |
Place from Place to |
26 |
13 |
9 |
5 |
31 33 |
15 |
31 33 |
1 |
3 |
22 24 |
2 |
14 |
17 |
25 |
22 24 |
Table of results | |||||||||||||||
No. of participants: 35 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | ||||||||||
A) Ralf Lepehne B) Guy Rosen C) Julia Almeida D) Annamaria Somkuti E) Monique De Maesschalck F) Anastasia Maksimova G) Beate Pauritsch H) Franciszek Witos J) Branko Bohak K) Igor Jagersky L) Charles Flood |
5 2 4 5 3 5 5 5 5 4 4 |
5 5 5 4 5 5 3 5 5 3 5 |
4 2 5 4 2 5 3 5 5 5 3 |
3 4 3 1 1 5 5 2 4 5 2 |
1 1 3 3 4 1 3 1 5 2 3 |
||||||||||
Result of 1st round | 47 | 50 | 43 | 35 | 27 | ||||||||||
Qualified for redance | X | ||||||||||||||
A) Ralf Lepehne B) Guy Rosen C) Julia Almeida D) Annamaria Somkuti E) Monique De Maesschalck F) Anastasia Maksimova G) Beate Pauritsch H) Franciszek Witos J) Branko Bohak K) Igor Jagersky L) Charles Flood |
4 3 5 5 5 5 4 4 5 4 3 |
||||||||||||||
Result of redance | 47 | ||||||||||||||
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | ||||||||||
A) Ralf Lepehne B) Guy Rosen C) Julia Almeida D) Annamaria Somkuti E) Monique De Maesschalck F) Anastasia Maksimova G) Beate Pauritsch H) Franciszek Witos J) Branko Bohak K) Igor Jagersky L) Charles Flood |
5 0 4 5 0 5 4 3 2 4 3 |
5 5 5 3 5 5 4 5 5 4 0 |
0 0 4 0 0 0 2 3 0 1 1 |
2 0 2 1 0 5 2 1 4 1 0 |
1 0 3 0 0 0 0 0 0 0 1 |
||||||||||
Result of 2nd round | 35 | 46 | 11 | 18 | 5 | ||||||||||
Qualified for 3rd round | X | X | |||||||||||||
A) Ralf Lepehne B) Guy Rosen C) Julia Almeida D) Annamaria Somkuti E) Monique De Maesschalck F) Anastasia Maksimova G) Beate Pauritsch H) Franciszek Witos J) Branko Bohak K) Igor Jagersky L) Charles Flood |
0 0 0 2 0 2 2 0 0 0 3 |
4 5 5 3 5 4 3 2 5 3 2 |
|||||||||||||
Result of 3rd round | 9 | 41 | |||||||||||||
Qualified for final | X | ||||||||||||||
Result of final | 20,0 | ||||||||||||||
Start number | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | ||||||||||
Place from Place to |
11 |
4 |
18 |
16 |
21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adjudicators |
Ralf Lepehne (Germany), Guy Rosen (Luxembourg), Julia Almeida (Portugal), Annamaria Somkuti (Hungary), Monique De Maesschalck (Belgium), Anastasia Maksimova (Spain), Beate Pauritsch (Austria), Franciszek Witos (Poland), Branko Bohak (Slovenia), Igor Jagersky (Slovakia), Charles Flood (England) |
Organization |
Cmp: Hubert De Maesschalck (Belgium), Chm: Hubert De Maesschalck (Belgium) |
This list was generated by TopTurnier for Windows V6.3b.